• HOURS: MON-FRI 8AM 7PM

Menu Close

Nowi Członkowie Rady Nadzorczej Vercom

Jeszcze bardziej wzmacniamy nasze struktury. Rada Nadzorcza Vercom  zyskała dwóch nowych członków – Kingę Stanisławską oraz Aleksandra Ducha. Oboje wnoszą do Spółki unikalne know-how oraz ponad 20-letnie doświadczenie biznesowe w skalowaniu firm oraz rozwoju na globalnych rynkach.

Cieszymy się, że do naszej Rady Nadzorczej dołączyły nowe osoby z tak bogatym doświadczeniem, kwalifikacjami oraz wykształceniem. Od 15 lat budujemy biznes w oparciu o odpowiednie osoby, które stanowią dla nas nieocenioną wartość. Jesteśmy wciąż dynamicznie rozwijającą się spółką z globalnymi ambicjami, dlatego niezwykle istotne dla nas jest otaczanie się osobami z mocnymi kompetencjami w zakresie skalowania biznesu oraz ekspansji międzynarodowej. Jesteśmy przekonani, że szerokie spojrzenie na rynek Kingi oraz Aleksandra zaowocuje dalszym dynamicznym rozwojem Vercom” – komentuje Krzysztof Szyszka Prezes Zarządu Vercom S.A.

Kinga Stanisławska od prawie 20 lat związana jest z inwestycjami i rynkiem kapitałowym. Jest Założycielką Experior VC. Trzykrotnie znalazła się na liście 50 najbardziej wpływowych kobiet w Europie w sektorze venture capital oraz startups, a także Top 50 Women in Tech magazynu Forbes. Przez 5 lat była Wiceprezesem Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK). Pracowała w londyńskich oddziałach Citigroup i ING, była również odpowiedzialna za inwestycje w akcje i udziały na rynku prywatnym i publicznym jako Principal w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju. Absolwentka Harvard Business School (TGMP), IECS w Strasburgu, UMIST w Manchesterze oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Dziękuję za zaufanie i cieszę się z powołania na stanowisko członka Rady Nadzorczej. Vercom oraz cały rynek CPaaS ma przed sobą bardzo dobre perspektywy, dlatego mam nadzieje, że moja wiedza i doświadczenie pomogą w dalszym utrzymaniu rozwoju Spółki.” – dodaje Kinga Stanisławska, członek Rady Nadzorczej Vercom.

Aleksander Duch jest managerem z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami oraz spółkami technologicznymi oraz OZE. Obecnie jest Wiceprezesem Zarządu Asseco Western Europe, pełni również funkcję Wiceprezesa Zarządu Allter Power oraz Prezesa Zarządu Bioalter. Związany wcześniej z IBM Polska, w 2007 r. dołączył do Asseco w którym odpowiadał m.in. za rozwój za rynkach zagranicznych. W 2011 r. został Prezesem Zarządu Asseco DACH. Był członkiem Rady DIGITAL EUROPE Digital Advisory Council. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie, Wydział Prawo i Administracja.

Chciałbym podziękować akcjonariuszom za moją nominację do Rady Nadzorczej Vercom. Wiem, że dla Spółki niezwykle ważny jest dalszy dynamiczny rozwój na rynkach zagranicznych. Wierzę, że moje doświadczenie będzie cenne i istotnie przyczyni się do skalowania rozwiązań oferowanych przez Vercom na globalnych rynkach.” – mówi Aleksander Duch, członek Rady Nadzorczej Vercom.

Leave a Reply

Your email address will not be published.