• HOURS: MON-FRI 8AM 7PM

Menu Close

Haitong Bank rekomenduje “kupuj” i aktualizuje cenę docelową dla akcji Vercom

Spółka technologiczna Vercom S.A., dostarczająca chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service), została wyróżniona przez Haitong Bank poprzez podwyższenie akcji docelowych spółki. Wycena Spółki została dokonana przez analityków Haitong Bank została zaktualizowana do ceny docelowej akcji Spółki z 45,7 zł do 48 zł. Analitycy przewidują, że dokonane przez Vercom przejęcia zmaksymalizują wyniki firmy w przyszłym roku.

W czerwcu 2022 roku Vercom sfinalizował przejęcie 100 proc. udziałów MailerLite za około 340 mln zł. Przejęcie globalnego dostawcy narzędzi komunikacji e-mail pozytywnie wpłynęło już na wyniki za III kwartał br., które były rekordowe. Spółka zwiększyła skorygowaną EBITDĘ o 76 proc. r/r, do ponad 16 mln zł, a marża brutto wzrosła blisko trzykrotnie, do 36 mln zł. Analitycy spodziewają się, że dzięki skalowalności biznesu, efekt fuzji zmaksymalizuje wyniki w kolejnych kwartałach.

– Konsekwentnie realizujemy plan globalnej ekspansji, a raportowane wyniki pokazują że osiągamy zamierzone efekty. Ostatni kwartał był rekordowy w historii Vercom, co przede wszystkim jest skutkiem przejęcia MailerLite. Poprzez akwizycję amerykańskiej spółki pozyskaliśmy ponad 38 tys. nowych klientów. Liczymy, że wyniki kolejnych kwartałów pokażą równie dynamiczny wzrost – komentuje Krzysztof Szyszka, prezes zarządu Vercom.

Akwizycja MailerLite była jednym z największych polskich przejęć w branży technologicznej w ostatniej dekadzie. Na przestrzeni ostatniego roku Vercom stał się globalną spółką zwiększając trzykrotnie liczbę klientów do blisko 63 tys. obecnych w 180 krajach, z czego głównym rynkiem zagranicznym są Stany Zjednoczone. Spółka posiada również zespół ponad 300 pracowników w 30 lokalizacjach na całym świecie, co pozwala skutecznie skalować działalność spółki na kolejnych światowych rynkach.

Leave a Reply

Your email address will not be published.