• HOURS: MON-FRI 8AM 7PM

Menu Close

Czym jest SMS 2.0 i jak działa?
Vercom testuje technologię RCS

RCS, czyli Rich Communication Services, to usługa komunikacyjna pozwalająca na wysyłanie długich wiadomości tekstowych, które mogą zostać wzbogacone załącznikami o wysokiej rozdzielczości (np. zdjęcia, filmy, GIF-y), które zajmują nawet do 100 MB. Dla porównania standardowy MMS pozwala na wysyłanie plików nie większych niż 300 KB. RCS jest już sukcesywnie wprowadzany i testowany przez wielu operatorów na świecie. Kiedy nowy format pojawi się w Polsce?

W Polsce jesteśmy na etapie testów, które umożliwią efektywne wdrożenie RCS-ów. Jedną z pierwszych firm pracujących nad tą technologią w Polsce był SerwerSMS – platforma CPaaS wchodzącą w skład Vercom. To właśnie jej klienci mogą już testowo implementować do swoich działań RCS-y.

Obok możliwości przesyłania większych plików, dzięki RCS użytkownicy będą mogli korzystać z funkcji znanych z komunikatorów (takich jak np. Messenger), czyli czatów grupowych, wideorozmów czy opcji udostępniania swojej lokalizacji. Zyskamy także możliwość podglądu, czy ktoś obecnie pisze, a także otrzymamy informacje o przeczytaniu wiadomości. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem dotyczącym technologii RCS, którego udzielił Daniel Zawiliński, Managing Director Mobile/Telco Platform w Vercom. 

LINK ➝ https://spidersweb.pl/2021/07/rcs-nastepca-sms-vercom.html  

Leave a Reply

Your email address will not be published.