• HOURS: MON-FRI 8AM 7PM

Menu Close

EmailLabs z certyfikatem BIMI

Platforma EmailLabs pozytywnie zakończyła proces certyfikacji BIMI. Jest to nowy standard bezpieczeństwa, który pozwoli nam jeszcze efektywniej chronić się przed ewentualnym phishingiem, zwiększyć Open Rate oraz budować świadomość marki wśród klientów. 

Brand Indicators for Messege Identification (BIMI) to nowy standard opracowany przez BIMI Group, który ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa komunikacji e-mail. Certyfikacja BIMI umożliwia rozszerzenie już istniejących standardów o identyfikację wizualną. Providerzy tacy jak Gmail czy Yahoo już zdecydowali się na implementację tego standardu. Eksperci prognozują, że w najbliższym czasie będzie to jeden z kluczowych elementów w filtrach antyspamowych stosowanych przez największych providerów. BIMI umożliwia skuteczną walkę z phishingiem, a odbiorcom rozpoznawanie maili od zaufanych nadawców, co bezpośrednio przełoży się również  na większy CTR oraz OR.

Proces implementacji BIMI składa się z kilku etapów. Do podstawowych wymogów należą m.in. poprawnie skonfigurowane protokoły (SPF, DKIM oraz DMARC) oraz logo firmy zarejestrowane jako znak towarowy. Kolejnym etapem jest certyfikacja VMC. W trakcie certyfikacji BIMI niezbędne jest potwierdzenie autentyczności logo powiązanego z domeną. Więcej informacji o certyfikacji VMC jest dostępnych tutaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.