• HOURS: MON-FRI 8AM 7PM

Menu Close

Inwestujemy w czeską spółkę ProfiSMS

Z przyjemnością informujemy, że we wrześniu br. grupa Vercom S.A., przejęła czeską spółkę ProfiSMS – lidera czeskiego rynku transakcyjnej i marketingowej komunikacji SMS. W 2019 r. ProfiSMS wysłał ponad 275 mln wiadomości SMS, generując przy tym 7,3 mln euro przychodów. Vercom S.A. zawarła umowę z Net Brokers Holding (spółka zależna od Bauer Media Group), dzięki czemu stała się jedynym udziałowcem spółki ProfiSMS, w tym również spółek Axima SMS Services oraz SMSbrana. Wartość powyższej transakcji to 238,3 mln CZK (~40 mln PLN).

„Przejęcie ProfiSMS to nie tylko zajęcie silnej pozycji na rynku czeskim, ale przede wszystkim otworzenie się na międzynarodowy rozwój całej naszej Grupy. Chcemy rozwijać się na kolejnych rynkach, dostarczając naszą unikatową technologię oraz know-how w obszarze CPAAS. Doskonałe rozwiązania ProfiSMS chcemy uzupełniać o nasze rozwiązania w zakresie transkacyjnej oraz marketingowej komunikacji Email czy Push. To nie tylko przejęcie dla konsolidacji, ale i eksport naszej technologii” – mówi prezes Vercom S.A. Krzysztof Szyszka.

„ProfiSMS ma dominującą pozycję na czeskim rynku komunikacji masowej SMS. Konsekwentnie poprawiamy wyniki finansowe, a w tym roku odnotowaliśmy skokowy wzrost zainteresowania komunikacją SMS, co związane jest z pandemią SARS-CoV-2. Cieszymy się z dołączenia do Vercom S.A., które umożliwia nam dostęp do bogatego know-how technologicznego i biznesowego oraz wspólny dynamiczny rozwój” – powiedział prezes ProfiSMS Pavel Mikulka.

Srdečně vítáme naše nové přátele z Prahy a Brna! Jsme rádi, že jste s námi!