• HOURS: MON-FRI 8AM 7PM

Menu Close

MailChecker: najnowsze narzędzie do weryfikacji e-maili

MailChecker jest to najnowsze narzędzie do weryfikacji e-maili marketingowych oraz transakcyjnych, stworzone przy wsparciu należącej do Vercom S.A platformy CPaaS EmailLabs, która jest partnerem technologicznym. Spam test w bardzo prosty sposób pozwala sprawdzić wysyłkę pod kątem dostarczalności, dając jednocześnie dostęp do rozbudowanego zestawu wskazówek dotyczących technicznych aspektów e-maili.

Zmieniające się polityki antyspamowe u polskich providerów oraz nieprzestrzeganie wszystkich zasad dotyczących kreacji sprawiają, że wiele e-maili marketingowych trafia bezpośrednio do zakładki spam. MailChecker powstał po to, by zaradzić takiej sytuacji – to darmowe przeglądarkowe narzędzie pozwala w bardzo prosty sposób ocenić wysyłkę 

MailChecker daje odpowiedź na wiele pytań, wliczając w to: jak przygotować e-maile, jak je uwierzytelnić i jak formatować kreacje, by zapewnić najwyższą możliwą dostarczalność. Mimo że na rynku dostępne są podobne rozwiązania, to właśnie MailChecker oferuję najbardziej rozbudowaną analitykę, kładąc nacisk na technologiczny aspekt.  

MailChecker dostępny jest za darmo jako przeglądarkowe narzędzie. Jego obsługa jest bardzo prosta: po wejściu na stronę mailchecker.net generowany jest adres e-mail, na który należy wysłać naszą wysyłkę w celu weryfikacji. Następnie wystarczy tylko kliknąć przycisk Sprawdź wynik, co skutkuje wyświetleniem się rezultatu w skali od 0 do 100 %.  

W trakcie analizy e-maile weryfikowane są pod kątem błędów technicznych, m.in. sprawdzając, czy linki i załączniki są zawirusowane lub uszkodzone. Monitorowane są problemy, np. z uwierzytelnieniem wysyłki, prawidłowością kreacji czy RBL (czarna lista). Wynik poniżej 90 % wskazuje, że wiadomość posiada braki, które mogą skutkować dostarczeniem jej do zakładki spam. 

Obok samego rezultatu użytkownik może także liczyć na zestaw instrukcji pozwalający na optymalizację wysyłki. Po kliknięciu przycisku drop-down otrzymujemy dostęp do wszystkich szczegółów wraz z dokładnym opisem błędów, dzięki czemu w łatwy sposób możemy uzupełnić braki. 

MailChecker nadal jest rozwijany w oparciu o samouczące mechanizmy, co oznacza, że efektywność narzędzia doskonalona jest z każdym użyciem. Twórcy zapowiadają także dodatnie kolejnych parametrów do analizy, ale także nowych wersji językowych – obecnie interfejs dostępny jest po polsku i angielsku. Wszystkie uwagi dotyczące rozwiązania można składać na adres: [email protected]

Leave a Reply

Your email address will not be published.