• HOURS: MON-FRI 8AM 7PM

Menu Close

Vercom dynamicznie zwiększa bazę klientów

Vercom konsekwentnie umacnia pozycję wiodącej platformy CPaaS w regionie CEE. Spółka w II kw. zwiększyła ponad 2-krotnie liczbę klientów do 18,4 tys. Jest to wynik realizacji strategii akwizycji podmiotów działających w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. 

Transakcja zakupu FreshMail oraz inwestycji w PushPushGo to efekt realizacji celów IPO, dzięki któremu Vercom pozyskał 180 mln zł na akwizycje.

Zakup udziałów FreshMail oraz inwestycje w PushPushGo to konsekwentna realizacja założeń IPO. Jednak na tym nie poprzestajemy, do połowy 2022 r. planujemy przeznaczyć ponad 200 mln zł na kolejne akwizycje, które wzmocnią naszą pozycję wiodącego dostawcy usług CPaaS w regionie CEE. Naszym celem są podmioty jednokanałowe, które wyróżniają się znaczną bazą klientów. Mamy globalne ambicje, dlatego zależy nam na międzynarodowym portfelu klientów. Każda akwizycja wiąże się z synergiami, dlatego wybieramy, również takie podmioty, które posiadają technologię rozszerzającą nasze kompetencje w obszarze CPaaS.

Dalszy potencjał wzrostu dostrzegają również analitycy Haitong Bank, którzy podtrzymali rekomendację „kupuj” i podnieśli cenę docelową.

Więcej szczegółów dotyczących rekomendacji: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Haitong-Bank-podtrzymuje-rekomendacje-kupuj-dla-Vercom-i-R22-podnosi-ceny-docelowe-8196940.html

Leave a Reply

Your email address will not be published.