• HOURS: MON-FRI 8AM 7PM

Menu Close

Vercom jest na Polskiej Mapie Lendtechu

Polska Mapa Lendtech to pierwsze zestawienie podmiotów tworzących ekosystem lendtech w Polsce. Na Mapie opracowanej przez Fundację Lendtech znalazło się aż 112 firm, w tym Vercom jako spółka technologiczna dostarczająca rozwiązania dla branży finansowej. Polska znajduje się w czołówce regionu Europy Środkowo- Wschodniej, jeżeli chodzi o rozwój branży finansowo-technologicznej. Eksperci szacują wartość rynku na 856 mln euro.

Tegoroczna edycja Polskiej Mapy Lendtech jest pierwszym tego rodzaju zestawieniem poświęconym dla podmiotów identyfikujących się jako lendtechy i fintechy lub jako te, które działają na tym rynku np. poprzez świadczenie usług prawnych lub technologicznych, czy też ściśle współpracujących w obszarach swojej działalności (usługi płatnicze, IT czy marketingowe). 

Do Polskiej Mapy Lendtech 2021 zgłosiło się ponad 112 podmiotów. Nie jest to ranking, a poszczególne podmioty przedstawione są w przypisanych do nich 13 kategoriach. Kolejność prezentacji logotypów jest losowa. 

Polska Mapa Lendtech 2021 została uroczyście zaprezentowana 23 września 2021 roku podczas Kongresu Lendtech 2021 największej konferencji dla sektora lendtech & fintech w Polsce.