• HOURS: MON-FRI 8AM 7PM

Menu Close

Vercom wśród technologicznych i giełdowych faworytów roku 2022

Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Banku w raporcie z 14 grudnia zaktualizował rekomendacje oraz przedstawił perspektywy dla sektora TMT na 2022 rok. W gronie faworytów znalazły się trzy spółki technologiczne, telekom oraz producent gier mobilnych. Nowa wycena Vercom jest o 27 proc. wyższa od bieżącego kursu na GPW.

Haitong Bank podwyższył WACC w związku z podwyżkami stóp procentowych oraz obniżył prognozy EBITDA na lata 2021/2022 odpowiednio o 11/4 proc. Prognozy na lata 2021/2022 skorygowanej EBITDA pozostają bez zmian. Po konsolidacji ProfiSMS, FreshMail i PushPushGO analitycy oczekują wzrostu przychodów Vercomu w 2021 r. o 51 proc. r/r. W 2022 r., kiedy dane będą bardziej porównywalne, Haitong Bank oczekuje 27 proc. wzrostu przychodów, co powinno wynikać z trwającego trendu cyfryzacji i rosnącej popularności e-commerce.

Rok 2022 powinien być rokiem sporych akwizycji. Vercom może wydać na M&A co najmniej 210 mln zł, a obecnie prowadzi rozmowy z ok. 10 potencjalnymi kandydatami i planuje płacić ok. 10x EBITDA. Model biznesowy spółki oparty na SaaS z płatnościami pay as you go lub miesięcznym abonamencie może znacząco ograniczyć presję kosztową związaną z inflacją – uważają eksperci Haitong Banku.

Na liście faworytów Haitong Bank umieścił 5 spółek. Zalecenie kupuj otrzymały R22, Vercom, Ten Square Games, LiveChat Software i Orange Polska.

Leave a Reply

Your email address will not be published.