• HOURS: MON-FRI 8AM 7PM

Menu Close

Vercom wśród typów DM BOŚ na 2023 rok

Analitycy DM BOŚ podwyższyli docelową cenę akcji Vercom do 48,7 zł z 37,4, co oznacza wzrost o 30 proc. Według szacunków, przychody Vercom w 2024 roku mają wynieść 419,9 mln zł. Za dynamiczny wzrost przychodów mają odpowiadać przejęcia, których dokonała Spółka w 2022 roku, stając się jednym z ważniejszych graczy na światowym rynku CPaaS.

W czerwcu 2022 roku Vercom sfinalizował akwizycję MailerLite za około 340 mln zł. Przejęcie globalnego dostawcy narzędzi komunikacji e-mail pozytywnie wpłynęło już na wyniki za III kwartał br., które były rekordowe. Spółka zwiększyła skorygowaną EBITDĘ o 76 proc. r/r, do ponad 16 mln zł, a marża brutto wzrosła blisko trzykrotnie, do 36 mln zł. Analitycy spodziewają się, że dzięki skalowalności biznesu, efekt fuzji zmaksymalizuje wyniki w kolejnych kwartałach.

Wśród „Top picków” wytypowanych przez analityków DM BOŚ na 2023 rok znalazły się także spółki: AB, Asbis, Big  Cheese Studio, Creepy Jar, Eurocash, Inter Cars, LPP, Millennium, Mirbud, PKN Orlen, Selvita, Votum, Voxel.

Leave a Reply

Your email address will not be published.