• HOURS: MON-FRI 8AM 7PM

Menu Close

Vercom zanotował 50-proc. wzrost zysku netto w II kwartale

W II kwartale marża brutto wzrosła o 49 proc. r/r do 11,7 mln zł, skorygowana EBITDA urosła o 47 proc. rdr. do 8,7 mln zł. Dodatkowo na początku lipca sfinalizowaliśmy zakup 100 proc. udziałów w spółce FreshMail – lidera polskiego rynku e-mail marketingu. Ważnym wydarzeniem była również inwestycja w nowy kanał, czyli web-push i spółkę PushPushGO.

Dzięki dynamicznemu wzrostowi konsekwentnie umacniamy pozycję wiodącej platformy CPaaS w regionie CEE. Majowy debiut na głównym parkiecie GPW przełożył się nie tylko na efektywne skalowanie naszych rozwiązań, ale również na pozyskanie nowych klientów, kontrahentów oraz zdobyte zaufanie – komentuje Krzysztof Szyszka, prezes zarządu Vercom.

W II kw. zwiększyliśmy liczbę klientów o 39 proc. rdr. do blisko 12 tys., uwzględniając dodatkowo 6,5 tys. klientów spółki Freshmail, w którą zainwestowaliśmy w trzecim kwartale 2021 roku. Grupa Vercom w ciągu roku ponad dwukrotnie zwiększyła liczbę obsługiwanych klientów, a połączenie sił z Freshmail stanowi dla nas przełomowe wydarzenie.

Połączenie z FreshMail, to dla nas, obok IPO, kluczowe wydarzenie bieżącego roku. To lider polskiego rynku e-mail marketingu z mocnym i rozpoznawalnym brandem, którym kieruje dobrze znany w branży Paweł Sala. Dzięki tej transakcji niemal podwoiliśmy liczbę obsługiwanych klientów. To dla nas ogromna wartość, rodzi to dla nas duży potencjał dosprzedaży w pozostałych kanałach (SMS, push, OTT) – dodaje Krzysztof Szyszka.

Zakup FreshMail niesie oczywiste synergie związane z cross-sellingiem, ale warto również zwrócić uwagę, iż dzięki tej transakcji pozyskaliśmy również nowe talenty i specjalistów z branży. Wierzymy, że wspólnie stworzymy lidera na rynku usług CPaaS w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – mówi Tomasz Pakulski, członek zarządu Vercom.

Na początku lipca zainwestowaliśmy również w spółkę PushPushGo – lidera w obszarze komunikacji web-push (powiadomienia w przeglądarkach internetowych) w Polsce. Transakcja rozszerza skalę działalności Grupy Vercom o kolejny kanał komunikacji.

Leave a Reply

Your email address will not be published.