• HOURS: MON-FRI 8AM 7PM

Menu Close

Zobacz, kto o nas napisał #3

Udany debiut Vercom na GPW odbił się szerokim echem w mediach i wśród inwestorów. Poniżej prezentujemy wybrane publikacje oraz komentarze, z których można dowiedzieć się między innymi, na co zostaną przeznaczone pozyskane środki i jakie są plany Spółki w najbliższym czasie.

Vercom z sukcesem debiutuje na GPW. Wartość całej oferty Vercom wyniosła 225 mln zł MamStartup.pl

“Od dzisiaj jesteśmy pierwszą spółką działającą w modelu CPaaS, która notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Dla nas jest to szczególny moment i zarazem zobowiązanie wobec nowych akcjonariuszy. Oczywiście nie chcemy ich zawieść, dlatego będziemy kontynuować nasze starania budowy lidera na rynku CPaaS w regionie CEE Środki pozyskane z Oferty z pewnością ułatwią i przyśpieszą nam ten proces.” – dodaje Tomasz Pakulski, członek zarządu Vercom.

Zobacz więcej: https://mamstartup.pl/vercom-z-sukcesem-debiutuje-na-gpw-wartosc-calej-oferty-vercom-wyniosla-225-mln-zl

Efektywny debiut Vercomu – Parkiet.com

Oferta Vercomu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród inwestorów: redukcja zapisów w transzy detalicznej wyniosła 92,4 proc. Drobni inwestorzy złożyli łącznie około 5,9 tys. zapisów na 7,9 mln walorów. Oferta publiczna Vercomu objęła 4 mln nowo emitowanych akcji serii D, a także milion akcji istniejących, zbywanych przez założycieli, stanowiących 6,91 proc. kapitału spółki. W transzy inwestorów indywidualnych znalazło się 600 tys. akcji (12 proc. sprzedawanych akcji) a pozostałe 4,4 mln przydzielono inwestorom instytucjonalnym.

Zobacz więcej: https://www.parkiet.com/Technologie/305069944-Efektowny-debiut-Vercomu.html

Akcje Vercomu od wzrostu o 20 proc. zaczęły przygodę na GPW – Puls Biznesu

Kurs prawa do akcji urósł o 11 proc. Pod koniec kwietnia firma zakończyła ofertę publiczną, z której zdobyła 180 mln zł. Pieniądze sfinansują przejęcia.

“Czeka nas teraz okres intensywnej pracy związany z analizą i selekcją celów akwizycyjnych. Pierwszych transakcji spodziewamy się w ciągu najbliższych miesięcy.” – mówi Krzysztof Szyszka, prezes Vercom.

Zobacz więcej: https://www.pb.pl/vercom-zadebiutuje-na-gpw-6-maja-1115646

W czwartek, 6 maja na GPW zadebiutowała spółka Vercom. Kurs na otwarciu zanotował wzrost o +19,97% – Strefa Inwestorów

W pierwszych minutach notowań, kurs praw do akcji Vercom zanotował wzrost do 50 zł w stosunku do ceny odniesienia 45 zł. Dziś także rozpoczęły się notowania akcji już istniejących. Ich kurs na otwarciu wzrósł jeszcze wyżej, o 19,97%.

„Kwota ta zostanie całkowicie przeznaczona na akwizycje, które wzmocnią naszą pozycję wiodącego dostawcy usług CPaaS w regionie CEE. Naszym celem są podmioty jednokanałowe, które wyróżniają się znaczną bazą klientów. Mamy globalne ambicje, dlatego zależy nam na międzynarodowym portfelu klientów. Każda akwizycja wiąże się z synergiami, dlatego wybieramy, tylko takie podmioty, które posiadają technologię rozszerzającą nasze kompetencje w obszarze CPaaS.” – mówi Krzysztof Szyszka, prezes zarządu Vercom.

Zobacz więcej: https://strefainwestorow.pl/artykuly/debiut-ipo/20210506/debiut-vercom-na-gpw