• HOURS: MON-FRI 8AM 7PM

Menu Close

Zobacz, kto o nas napisał #1

W związku z naszym dynamicznym rozwojem oraz planami debiutu Vercom na GPW w mediach pojawiło się ostatnio sporo informacji o nas i rynku CPaaS. Poniżej przedstawiamy najciekawsze fragmenty publikacji wraz odnośnikami do pełnej treści artykułów.

Vercom z rekordowymi wynikami w 2020 r. – Strefa Inwestorów

Vercom S.A., dynamicznie rosnąca spółka technologiczna, dostarczająca chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service), osiągnęła w minionym roku rekordowe wyniki. Przychody zwiększyły się o 49 proc. rdr. i wyniosły 116,6 mln zł. Z kolei skorygowana EBITDA osiągnęła wartość 26,3 mln zł, a zysk netto 19,4 mln zł. Oznacza to skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) w ciągu ostatnich dwóch lat odpowiednio na poziomie 57 i 75 proc. Dodatkowo Spółka we wrześniu z sukcesem przejęła lidera czeskiego rynku SMS – ProfiSMS. Stawia to Vercom na pozycji lidera usług CPaaS w regionie CEE.

“Jesteśmy zadowoleni z wyników. Kolejny rok z rzędu bardzo dynamicznie rośniemy. Organicznie pozyskaliśmy ponad tysiąc nowych klientów, a tysiącom już obsługiwanych, dostarczyliśmy kolejne wspierające ich biznes rozwiązania w obszarze komunikacji. Dodatkowo trendy rynkowe nam sprzyjają. Jesteśmy beneficjentem dynamicznego rozwoju e-commerce, rosnącej popularności rozwiązań mar-tech’owych oraz cyfryzacji biznesów” – komentuje Krzysztof Szyszka, prezes zarządu Vercom.

Zobacz więcej: https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/20210316/vercom-z-rekordowymi-wynikami-w-2020-r

Vercom podtrzymuje zamiar debiutu na GPW – Inwestycje.pl

Vercom podtrzymuje chęć debiutu na GPW w I półroczu, poinformował ISBtech prezes Krzysztof Szyszka.

“Podtrzymujemy chęć debiutu na GPW jeszcze w I półroczu. Uważamy, że dla naszej spółki nadszedł odpowiedni czas na giełdę” – powiedział ISBtech Szyszka

W grudniu prospekt spółki z giełdowej grupy R22 został złożony do Komisji Nadzoru Finansowego.

“„Już dawno zauważyliśmy potencjał w rynku CPaaS i konsekwentnie budowaliśmy Vercom m.in. poprzez udane, selektywne przejęcia, dzięki którym rozszerzyliśmy bazę klientów, pozyskaliśmy know-how, czy dostęp do nowych rynku. W efekcie jesteśmy obecnie wiodącym graczem tego rynku w regionie CEE” – dodał prezes.

Zobacz więcej: https://inwestycje.pl/gielda/vercom-podtrzymuje-zamiar-debiutu-na-gpw/

“Zarząd spółki uznaje, że obecny etap rozwoju Vercom to dobry moment na jej upublicznienie. Spółka, jako spółka publiczna, widzi wiele korzyści związanych z funkcjonowaniem Vercom na GPW, w tym łatwiejszy dostęp do finansowana planów rozwojowych, poszerzenie bazy inwestorów, oraz liczy na uwolnienie wartości Vercom. Zarząd spółki oraz zarząd Vercom wierzą, że ten krok stworzy nowe możliwości rozwoju Vercom oraz będzie korzystny z punktu widzenia akcjonariuszy, spółki jak i Vercom” – czytamy w komunikacie.

Zobacz więcej: https://www.money.pl/gielda/vercom-z-grupy-r22-zamierza-zadebiutowac-na-gpw-w-i-pol-2021-r-6583741578750081a.html

Zobacz więcej: https://www.parkiet.com/Firmy/303109974-Ruch-na-rynku-pierwotnym-nadal-jest-calkiem-spory.html

CPaaS to niezwykle dynamicznie rosnący rynek usług, z którym styczność każdy z nas ma na co dzień m.in. robiąc zakupy online, zamawiając taxi, czy też dokonując płatności mobilnych. Według danych ekspertów światowy rynek CPaaS rośnie w tempie aż 33% rocznie, a w kolejnych latach utrzyma tę dynamikę. Głównymi stymulantami jest tu rozwój e-commerce oraz cyfryzacja społeczeństwa. Platformy oferujące rozwiązania w tym modelu na dobre zmieniły zintegrowaną komunikację biznesową. Jedną ze spółek, która działa w modelu CPaaS jest Vercom, który wybiera się na GPW.

Największą grupę klientów Vercom stanowią firmy powiązane z branżą e-commerce, które potrzebują skutecznego, bezpiecznego i optymalnego pod względem kosztów systemu do komunikacji z ich klientami. Obecnie z usług Vercom korzystają takie podmioty jak eobuwie.pl, olx, Rossmann, mBank, Inpost, Ikea i wiele innych.

Zobacz więcej: https://strefainwestorow.pl/artykuly/analizy/20210319/cpaas-rynek-uslug